Zvezda je Spartaku – Monako! Crveno-beli “petardirali” Subotičane posle debakla u Kneževini!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartak u Subotici 5:1 u okviru 13. kola Superlige. Razlika u klasi bila je evidentna, šampion Srbije je sa pola gasa srušio subotički tim.

Posle debakla u Ligi šampiona od Monaka (5:1) ekipa Vladana Milojevića nastavila je sa pobedama. Nema srpski prvak nikakvih problema u domaćem prvenstvu, nema ni pravog rivala, a trijumf nad “plavim golubovima” ostvaren je rutinski kao i mnogi prethodni.

Crveno-beli su do pobede došli golovima Silasa u 18, Rodića u 41, Ndijaje u 51 i Milsona u 62. minutu. Do počasnog gola Subotičani su došli preko Bijelovića u 58. minutu.

Na startu meča Zvezda je pripretila preko Kange i Milsona. Gosti su jače otvorili utakmicu, kao da su od početka hteli da se “operu” od debakla u Kneževini. I Ndijaje se ubrzo našao u šansi, ali na kraju nije bilo problema za odbranu domaćih.

Gosti su u vođstvo došli u 18 minutu. Krunić je posle kornera glavom prebacio loptu na drugu stativu, loše je reagovao defanzivac domaćih, pa Silasu nije bilo teško da je zakuca u mrežu. Gol kao da je dao gostima krila, brzo je Ndijaje ponovo ušao u priliku. Vidljiva je bila panika u redovima odbrane Spartaka, ali nekako su se izvukli.

U 31. minutu domaći su tražili penal. Todoroski je prošao Lekovića, pao u šesnaestercu, ali sudija Radaković nije pokazao na belu tačku.

U finišu prvog dela igre Zvezda je duplirala prednost. Ilić je uputio centaršut iz slobodnog udarca, Rodić je skočio i glavom poslao loptu u Dulićevu mrežu.

Već na početku drugog poluvremena Zvezda dolazi do trećeg gola.Ćalasan je u 50. minutu srušio Šerifa u svom šesnaestercu i sudija Radaković je bez dvoumljenja pokazao na belu tačku. Precizan sa bele tačke bio je Šerif Ndijaje.

Spartak je odgovorio u 58. minutu i pokazao znakove života. Sevnula je kontra, usledio udarac Andreja Todoroskog, golman Ilić je loše reagovao, a Bijelović se upisao u strelce.

To je bio period igre u kojem je Zvezda obezbedila pobedu, jer već četiri minuta kasnije, kada je Silas prošpartao po desnoj strani, ubacio loptu na peterac a Milson je samo postavio nogu i ubacio je u mrežu.

“Petarda” je pukla u 78. minutu. Radonjić je centrirao sa desne strane, a Katai glavom savladao Dulića. Lopta je očešala prečku i ušla u mrežu.

Zvezda je ostala ubedljivo prva sa 34 boda iz 12 utakmica, dok je Spartak pretposlednji sa devet bodova iz 12 mečeva.

(KRAJ) Beograđani ubedljivi u Subotici (VIDEO)

Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde gostuju ekipi Spartaka iz Subotice u utakmici 13. kola Superlige Srbije.