Sferopulos iskren: Zadar nas je iznenadio! Ovo ne sme da se ponavlja

Zadar nas je šokirao na startu utakmice, takav pad ne sme više da nam se dešava, jasan je Janis Sferopulos nakon trijumfa Crvene zvezde u dvorani “Krešimir Ćosić” 84:77.

Spremalo se novo iznenađenje u Dalmaciji i novi kiks aktuelnog šampiona protiv unapred otpisanog protivnika. Međutim, Split se nije ponovio, iako je Zadar igrao košarku bez greške u prvih desetak minuta.

Grčki stručnjak na klupi crveno-belih priznaje da je “rafalna paljba” iznenadila njega i igrače, ali da takve situacije ne smeju da se dopuštaju u nastavku sezone.

Crveno-beli uspeli da preokrenu u svoju korist

Nismo bili fokusirani i nismo igrali odbranu na početku. Ušli smo u ritam Zadra, nismo bili spremni. Bili smo iznenađeni, šokirani njihovim naletom. Moramo iz ove utakmice da naučimo i da svaki meč počinjemo maksimalno fokusirani i energični. Nakon tog prvog šoka smo dobro odreagovali i na tome čestitam igračima, ali ovo ne sme da se ponavlja, to je prioritet – rekao je Sferopulos.

Iskusni strateg smatra da je presudila sjajna odbrana u drugoj četvrtini i strpljenje njegovih igrača u tom periodu. Takođe, zadovoljan je odlukama svojih pulena u trenucima kada se utakmica “lomila”.

Polako smo se vraćali igrom u odbrani. Druga četvrtina nas je vratila u meč. Uspeli smo da se vratimo i u poslednjih pet minuta smo donosili prave odluke. Nije bilo lako, ali pobedili smo. Sve najbolje želim Zadru u nastavku, imaju dobar tim – objasnio je Grk.

Velika borba u Zadru

Crveno-beli nemaju mnogo vremena za odmor, pošto “iza ugla” čeka duplo kolo Evrolige i susreti za Žalgirisom u Kaunasu (30. oktobar) i Panatinaikos u Beogradskoj areni (1. novembar).

Što se ABA lige tiče, u srpsku prestonicu dolazi Cedevita Olimpija 4. novembra.

Katai prestigao Pančeva! Kakav dan za Zvezdinog "El Magika"!

Crvena zvezda

Aleksandar Katai je postao sedmi najbolji strelac u istoriji Fudbalskog kluba Crvene zvezde pošto je danas u pobedi nad Spartakom (5:1) dao 117. gol u dresu “crveno-belih”.