Dželat TSC-a zastavljen u Velsu! Olimpija šokiala Austrijance! (VIDEO)

Izuzetno uzbudljivo veče u Ligi konferencija, do pobeda su stigli TNS, Hajdenhajm, Ljubljana, HJK Helsinki i Lugano, dok je jedini remi viđen na utakmici Betisa i Kopenhagena.

Uspela je Astana pobedom nad TSC-om u prvom kolu Lige konferencija da na pravi način započne svoj evropski put ove sezone. Predstavnik Kazahstana imao je dobru šansu da trijumfalni niz nastavi večeras u Velsu, ali je veliku senzaciju režirao tamošnji TNS.

Velšani su na svom terenu savladali Astanu sa 2:0, a moglo je da bude i ubedljivije. Poveo je domaćin preko Holdena u 40. minutu, dok je konačan rezultat postavio MekManus u 78. iz penala.

Za razliku od Astane koja nije nastavila sa dobrim igrama, Hajdenhajm jeste. Debitant na međunarodnoj sceni ove sezone došao je do šestog boda pošto su večeras savladali kiparski Pafos sa 1:0. Čovek odluke bio je Mainka, koji je u 25. minutu postavio konačan rezultat.

Veliku pobedu upisala je i ljubljanska Olimpija koja je pred svojim navijačima bila bolja od LASK-a iz Linca sa 2:0 (1:0). Slovenci su poveli golom Blanka, a tačku na meč stavio je Švajcer deset minuta pre kraja utakmice.

Do trijumfa u večernjem terminu stigla je i ekipa Lugana pošto je bila bolja od Mlade Boleslav u Slovačkoj sa 1:0. Identičnim rezultatom završen je okršaj HJK Helsinki – Dinamo Minsk, u korist finskog predstavnika, dok na meču Betisa i Kopenhagena nije bilo pobednika – 1:1.

Da se ne ljubimo... Manćinija oterali iz Saudijske Arabije, ali će brukanje dobrano naplatiti!

Fudbal

Italijanski trener – Roberto Manćini, više nije selektor Saudijske Arabije nakon serije loših rezultata, ali će zbog potpisanog ugovora imati pravo na 50.000.000 dolara godišnje.