Da se smrzneš! Moćna Barselona obrukala Bajern! Pobede upisali Siti, Liverpul i Fajenord, prvenac Dinama! (VIDEO)

Barselona je u derbiju trećeg kola Lige šampiona do nogu potukla Bajern pošto su pred svojim navijačima slavili sa 4:1. Pobedu upisali Liverpul, Mančester siti, Fajenord, Lil i Dinamo.

Najavila je Liga šampiona duel između Barselone i Bajerna kao derbi trećeg kola, ali navijači u srcu Katalonije to nisu dobili. I, bez dileme, uopšte im nije žao. Preko 55.000 duša na stadionu “Luis Kampanjas” gledalo je poigravanje čete Hansija Flika sa bavarskim gigantom. Rafinja je sa kapitenskom trakom izveo svoj tim na teren i do nogu potukao goste iz Nemačke, za, na kraju, konačnih – 4:1.

Bajkovito veče Barselone najavljeno je nakon samo 40ak sekundi igre. Fermin Lopez je gađao, a loptu u mrežu Manuela Nojera uspeo je da zakuca Rafinja. Naredio je, nakon gola, Vensan Kompani totalnu ofanzivu koja mu se isplatila vrlo brzo.

Hari Kejn je u 10. minutu pogodio gol Barselone, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda. Katalonci su tada imali sreće, no, toga im je ponestalo pošto je engleski reprezentativac u 18. ponovo bio precizan, ovoga puta je sve bilo čisto za 1:1.

Gol Bavaraca nije obeshrabrio Barselonu, naprotiv, Katalonci su delovali još bolje nakon izjednačenja. Dobru igru svog tima naplatio je Robert Levandovski u 36. minutu kada je matirao bivšeg saigrača za novo vođstvo domaćina. Taman kada je delovalo da će se rezultatom 2:1 otići na odmor, drugi gol na meču postigao je Rafinja!

Reprezentativac Brazila dobio je značajnu ulogu od kako je Flik stigao u Barselonu, a za poverenje uzvratio je het-trikom večeras. Rafinja je u 56. ponovo pogodio u metu za konačnih 4:1 i jasnu poruku Evropi – Katalonci su ponovo moćni!

Ni drugi nemački predstavnik – RB Lajpcig, večeras se nije proslavio iako je prošao daleko bolje od Bajerna. Četa Marka Rozea dočekala je zahuhtali Liverpul na svojoj “Red Bul Areni”, a iako su uspešno odolevali naletima Ostrvljana nisu uspeli da spreče poraz – 0:1 (0:1).

Iako su mnogi očekivali, Arne Slot je odlučio da na megdan RB Lajpcigu pošalje sve čime raspolaže. “Redsi” su put Nemačke krenuli nakon velikog derbija i pobede nad Čelsijem, a da fali svežine osetilo se tokom svih 90. minuta.

Liverpul je do vođstva, ali i pobede, došao po receptu Jirgena Klopa. Visokim presingom “redsi” su došli do lopte, Mohamed Salah je pronašao Darvina Nunjeza, a Urugvajac je postavio, ispostaviće se, konačan rezultat. Istina, Lajpcig je u finišu meča mogao do izjednačenja, no, gol Loi Opende poništen je zbog ofsajda.

Pravi debakl na Ostrvu pretrpela je praška Sparta. Češki šampion uspešno je odolevao Mančester sitiju sve do poluvremena budući da se na odmor otišlo sa rezultatom 1:0 nakon gola Fila Fodena, ali je u drugom poluvremenu sastav Pepa Gvardiole, žargonski rečeno – dodao gas, i razbio rivala – 5:0. Haland je bio dvostruki strelac, dok su po gol postigli Mateus Nunješ i Džon Stouns.

Novi šok u Ligi šampiona doživeo je Atletiko Madrid budući da je bodove sa “Metropolitana” stadiona odneo Lil! “Doge” su nakon preokreta savladali izabranike Čola Simeonea sa 2:1.

Atletiko je rano poveo golom Hulijana Alvareza, ali su u drugom poluvremenu mrežu Jana Oblaka pogađali Žergova i Žonatan Dejvid dva puta.

Prvu pobedu u Ligi šampiona upisao je i zagrebački Dinamo, koji je slavio u Salcburgu sa 2:0. “Bikove” su golovima srušili Kulenović i Bruno Petković.

Do novih bodova u elitnom takmičenju stigli su Inter, koji je minimalnim rezultatom savladao Jang Bojse, a strelac jedinog gola bio je Markus Tiram u 93. minutu. Sa druge strane, Fajenord je rutinski srušio Benfiku u Lisabonu sa 3:1.

Velikana iz Roterdama do trijumfa su vodili Ueda i Milambo, dok je utešni gol za “orlove” postigao Karem Akturkoglu.

Nunjez 28

Red Bul Salcburg – Dinamo Zagreb 0:2 (0:0)

Kulenović 49, Petković 85

Jang Bojs – Inter 0:1 (0:0)

Tiram 93

KRAJ: Čudo u Lilu, srušen šampion Evrope! Liverpul i Benfika sigurni! Vila slavila u derbiju protiv Bajerna!Uživo

Fudbal

Večeras na programu imamo sedam utakmica, najviše pažnje privlači derbi RB Lajpciga i Juventusa, a vatre će biti i na Ostrvu budući da Aston Vila dočekuje Bajern Minhen, dok će Liverpul na “Enfildu” ugostiti Bolonju.

sledeća vest

Informer

Check Also

Probušite kesten na dva mesta i stavite ga u prozor, rešićete problem koji muči mnoga domaćinstva

Kesten je pravi dar prirode. Kad dođe jesen, od oktobra do decembra, obavezno napunite kuću …