Светлана Цеца Ражнатовић ухапшена је током акције “Сабља” 17. марта 2003. године. Акција је покренута након атентата на премијера Србије Зорана Ђинђића.
У притвору је провела три месеца, након чега је пуштена да се брани са слободе.
Светлана Цеца Ражнатовић ретко отвара душу пред јавношћу када су у питању тешки тренуци из њеног живота. Међутим, у најновијој епизоди емисије “Цеца show”, која се емитује на Блиц телевизији, певачица је поделила емотивно сећање на догађај који је заувек оставио траг у њеном животу.
– Стрпали су ме у ћелију и када су упалили светло, осетила сам се истовремено истраумирано и осрамоћено. Желела сам да умрем од срамоте – присетила се Цеца.
Међутим, оно што је уследило оставило је регионалну диву у потпуном шоку.
– Пале светло, ја видим на зидовима који су исписани све моје песме! Од пода, до плафона, све моје песме а у средини “Оче наш” молитва – испричала је Цеца.
Тај призор у њој је пробудио буру емоција.
– Помислила сам само у себи, Боже, шта сам ја доживела. Молим те пробуди ме из овог сна, из ове трауме, ово није нормално – присетила се Цеца.
Овај догађај, иако се одиграо у тешким околностима, Цеци је, како каже, пружио невероватну снагу и утеху током 122 дана проведених у затвору.
– Свима нам се свашта дешава, али важно је да смо живи и здрави – закључила је Цеца, подсећајући нас да и у најтежим тренуцима постоји неки трачак наде да ће у једном моменту све лоше бити иза нас.
Штрајковала глађу у затвору
– Оног момента када сам сазнала да мене и моју сестру Лидију дели једна затворска соба, одлучила сам да то учиним. Штрајковала сам глађу због неправде коју доживљава моја породица, моја сестра која је ни крива ни дужна у затвору, па и због свега што сам ја прошла. Није ми био циљ да тим штрајком глађу издејствујем нешто у сопствену корист. Нисам кукала ни док сам два месеца пре тога сама била у затвору. То је био знак моје туге због хапшења моје сестре! Десет дана сам штрајковала глађу – испричала је Цеца својевремено за “Информер”.
Акција “Сабља” остала је упамћена као једна од највећих и најригорознијих полицијских операција у историји Србије, али је изазвала и контроверзе због обима хапшења и оптужби за кршење људских права.
Izvor:Srbija Danas