Potpuno otvoreno, bez predrasuda i prekih pogleda.
Voditeljka Jovana Jeremić 14. januara ujutru je otputovala u Sjedinjene Američke Države, gde će prisustvovati inauguraciji predsenika Donalda Trampa.
Tramp bi trebalo 20. januara da preuzme sve predsedničke dužnosti, što je otprilike i datum povratka Jeremićeve u Srbiju.
Jovana redovno ima uključenja uživo iz Njujorka, a putem svog Instagram naloga neretko deli svakakve prizore Velike jabuke. Tako je bilo i ovog puta.
Na slici je Jovana Jeremić u metrou, a pored nje su kako se čini stanovnik indijskog porekla, kao i pripadnik istočnoazijskog porekla, a tekst koji je objavila kaže:
“Kinez, afroamerikanac, belkinja i meleskinja. Svi smo naši, samo jaši (vozi metro brzo). Ko te pita… Chilling out in subway! On my way to destination!”
Ovo je opuštena objava u kojoj se osvrće na različitost putnika i atmosferu u metrou, s dozom humora.
Jovana je publici poznata po specifičnim i upečatljivim objavama na društvenim mrežama. Ova fotografija i poruka oslikavaju njen prepoznatljivi stil – neformalnost i neposrednost u komunikaciji.
Kroz prizmu svakodnevnice, na trenutak nas podseća na šarenolikost i raznolikost urbanog života.
Jovana Jeremić, poznata po svom specifičnom stilu komunikacije, kroz ovu objavu u metrou ističe univerzalnost i multikulturalnost urbanog života. Na prvi pogled, njen tekst je spontan i humorističan, ali nosi dublju poruku o ljudima iz različitih kultura i etničkih pripadnosti koji dele isti prostor bez predrasuda – u ovom slučaju, metro.
Kombinacija njene opuštene poze, muzike koju je podelila (Donna Summer – “She Works Hard for the Money”), i opaski u opisu može se tumačiti kao nagoveštaj njene radne etike i dinamičnog životnog tempa. Istovremeno, fraza “Svi smo naši, samo jaši” evocira osećaj zajedništva, dok njen ton ostaje šaljiv i prilagođen društvenim mrežama.
Ipak, njen stil komunikacije često izaziva podeljene reakcije – neki ga smatraju duhovitim i osvežavajućim, dok ga drugi vide kao preterano neformalnog ili potencijalno kontroverznog. U ovom slučaju, fokus na različitost putnika u metrou može biti viđen kao pokušaj naglašavanja harmonije u urbanim sredinama, dok izrazi poput “samo jaši” reflektuju njen specifičan vokabular, koji možda nije za svakoga.
Ukratko, ova objava nije samo prikaz trenutka iz njenog života već i mikro-priča o savremenom životu, raznolikosti i njenoj ličnost
Izvor: Srbijadanas.rs