Poznati (35) PEVAČ POGINUO od strujnog udara – Pao mrtav na bini u toku svirke

Velika tragedija zadesila je jednu porodicu. Pevač je bio mrtav na licu mesta i to dok je svirka bila u toku.

Brazilski pevač Ajres Sasaki (35) poginuo je nakon što ga je udarila struja u letovalištu Salinopolis. Policijska istraga je u toku kako bi se utvrdilo pod kojim okolnostima je došlo do nesreće.

Kako pišu brazilski mediji, pevač je bio mrtav na licu mesta nakon strujnog udara, a pre toga je u grlio obožavatelja koji je bio potpuno mokar. Ipak, informacije su oprečne jer pojedini mediji tvrde da je do udara došlo dok je svirao gitaru na bini.

Osoblje hotela je poslalo telegram saučešća porodici i istaklo da će uraditi sve da pomognu policiji da reši ovaj slučaj.

“Od juče smo potpuno posvećeni da pružimo podršku njegovoj porodici i nadležnim organima u istrazi” piše u saopštenju.

Sasaki je bio arhitekta što mu je bilo drugo zanimanje pored muzike. Bio je oženjen Marijanom Sasaki, a venčali su se u oktobru prošle godine i imaju jednu ćerku.

Pevač Ajres Sasaki sahranjen je 15. jula.

Supruga Marijana oglasila se nakon sahrane.

-Želimo da vam se zahvalimo za svaku poruku naklonosti i utehe, za svaku molitvu u ovom veoma teškom vremenu kroz koje prolazimo. Molim vas da nastavite da se molite jer naše molitve moraju doći do Boga, pozivam sve prijatelje i porodicu – napisala je Marijana na Instagramu u opisu fotografije na kojoj je sa pokojnim suprugom.

Smatra se da su za život najopasniji naponi struje od 110-500V

Ta struja se naziva niskonaponska, a preko 500V visokonaponska struja. Kod struje visokog napona povrede mogu nastati i kada se telo nađe u blizini visokonaponskog provodnika kada između njih nastaje električni luk, a naročito pri vlažnom vremenu. Pri padu visokonaponskog provodnika dalekovoda na vlažnu zemlju čovek može stradati i na nekoliko koraka od provodnika.

Udar električne struje najčešće nastaje zbog nepažnje ili neznanja. Izvori elektrokucije su obično neispravni električni aparati i neispravni električni vodovi ili munja (grom).

Na mestu ulaza struje u telo i na mestu njenog izlaza iz tela nastaju povrede, slične povredama kod teških opekotina. Na tim mestima izumire tkivo i javljaju se veliki gubici kože i tkiva u obliku levka. Sem opekotina struja deluje i elektrolitički, tj. električnim putem rastvara ćelije i tkiva.

Kroz telo struja ide u pravcu manjeg otpora, tako da pravac prolaska struje kroz telo nije pravolinijski. Struja ide u pavcu vlažnosti površine tela, zato što joj vlažne površine daju manji otpor.

Sem lokalnih povreda od električne struje, postoje i opšti štetni uticaji delovanja struje. U momentu električnog udara nastupa odmah gubitak svesti, koja često traje kratko vreme i za sobom ostavlja kraće ili duže pojave oduzetosti ili grčeva. Duže vreme ostaju i duševni poremećaji, kao što su strah, nesanica i jaka nervoza.

Pri jačem delovanju struje dolazi do sitnih krvarenja u mozgu, sa stalnim štetnim posledicama od povrede mozga, pa i do momentalne smrti.

Klinička slika

Udar izaziva prekid disanja, gubitak svesti, prestanak rada srca, zatim opekotine na mestu kontakta sa izvorom električne struje, toničko-kloničke grčeve i smrt. Električni udar ponekad odbaci povređenog te ovaj usled pada zadobija i druge povrede. Struja veoma velike jačine prouzrokuje izgoretine i ugljenisanje.

Pri udaru groma pojave su iste kao i pri električnom udaru. Osoba izgubi svest, a kada dođe k sebi, ne seća se šta se dogodilo. Zatim nastupaju grčevi mišića celog tela i buncanje, posle čega ostaju oduzeti neki delovi tela. Ako je udar groma bio jak, smrt nastupa od grčeva mišića za disanje. Uzrok ovome su pojave na mozgu usled sitnih krvarenja i oštećenja moždanih ćelija.

Izvor: Srbijadanas.rs

Check Also

Umro legendarni glumac, svi u suzama!

Od legende se oprostila i koleginica Helen Vort Džerfri Hinslif, najpoznatiji po ulozi Dona Brenana …