Mitrov recept za dalje: Ovako da igramo svaku utakmicu!

Ovo je utakmica kako bi trebalo da igramo u nastavku, poručuje Aleksandar Mitrović (30) nakon pobede Srbije nad Švajcarskom 2:0 u 3. kolu grupe A Lige nacija.

Najbolji strelac u istoriji “orlova” je nasledio kapitensku traku od Dušana Tadića i odmah upisao pogotak na taj veliki dan.

Majstorijom u 61. minutu matirao je Kobela i udvostručio našu prednost, ispostaviće se, i konačnih 2:0. Kao pravi golgeter, ne želi nijedan pogodak posebno da izdvaja, ali ne krije oduševljenje igrom našeg tima.

Svaki gol je bitan i lep, pa ne bih izdvajao neki posebno. Odigrali smo jako dobru utakmicu, pre svega defanzivno. Nismo dozvolili protivniku mnogo šansi. Pravili smo đanse, igrali dobro i priveli utakmicu kraju kako treba. I prethodne mečeve smo igrali dobro i malo nam je falilo. Ova utakmica je recept kako da igramo u nastavku – rekao je popularni Mitrogol.

“Orlovima” predstoji putovanje u Kordobu i jako težak susret sa Španijom za tri dana (15. oktobra). “Furija” je već bila gost u Beogradu i tom prilikom odigrali smo bez golova sa prvakom Evrope.

Aleksandar Mitrović

Mitrović smatra da je Srbija tada pokazala da može da se nosi sa selekcijom Luisa De La Fuentea.

Za par dana je Španija i jako teška utakmica. Spremićemo se što bolje možemo. Daćemo sve od sebe, borićemo se. Moramo defanzivno da odigramo perfektno i čekamo našu šansu. Ako budemo igrali kako znamo, imamo čemu da se nadamo. Verujemo u trijumf, videli smo već da možemo sa njima – objasnio je napadač.

OCENE! Mitar se golom vratio na velika vrata, Pavlović uzeo dušu Švajcarcima!

Fudbal

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je selekciju Švajcarske rezultatom 2:0 u meču trećeg kola Lige nacija divizije A u okviru grupe 4.