Slušaj vest

Žena je postala viralna na Instagramu nakon što je podelila rezultate korišćenja „drevnog“ tretmana lepote – zbog čega je njena koža u početku izgledala crvena.

Koristeći ova tretman, manekenka Sangiai Čen se može videti kako koristi alat da struže kožu, što uzrokuje tamnocrvene modrice. Popularna u Kini i Vijetnamu, ova praksa je osmišljena da oslobodi nezdrave telesne materije i podstakne protok krvi.

profimedia-0945847136.jpg
Jam Press / Jam Press / Profimedia Novi tretman popularan širom Kine

Video na kojem 31-godišnjakinja izvodi tretman na sebi postao je viralan, prikupivši 78 miliona pregleda, a korisnici su šokirani početnim efektom na njenoj koži. Ali influenserka je brzo otklonila zabrinutost, rekavši da iako izgleda „intenzivno“, ova praksa je od velike koristi.

„Potpuno razumem kako crvenilo i mrlje mogu izgledati alarmantno onima koji nisu upoznati sa gua sha“, rekla je za Need To Knov.

profimedia-0945847156.jpg
Jam Press / Jam Press / Profimedia Ovako izgleda njeno telo nakon tretmana

„To je bio jedan od razloga zašto sam u početku oklevala da ovu praksu podelim na mreži.

Na snimku, se može videti kako koristi gua sha da izvodi poteze po koži – što dovodi do crvenila. Počinje tako što rukama masira ramena i vrat, pre nego što nanese organsko ulje jojobe. Zatim, ona snažno pritiska i struže alat u jednom pravcu, fokusirajući se na mišićna područja i čvorove. Za kraj, ona nanosi lekovito ulje i pokriva područje toplom odećom.

Na snimku se njen vrat, ramena i grudi mogu videti prekriveni crvenim mrljama – što dovodi do zabrinutosti na internetu da je oštetila kožu.

profimedia-0945847140.jpg
Jam Press / Jam Press / Profimedia Manekenka tvrdi da deluje

Ali uprkos svom izgledu, Sangiai insistira da praksa nije bolna.

Rekla je: „Koristim lagani do umereni pritisak, i ne, ne boli. Iako je moguće pritisnuti jače ako neko više voli intenzivnije iskustvo, lepota gua sha je u tome što se može prilagoditi. Vi kontrolišete pritisak i možete postići rezultate doslednim, lakšim potezima. Mnogi od nas su odrasli slušajući priče o mamama ili bakama koje su više volele energičniji pristup – to je nešto što često budi lepa i smešna sećanja. Ali otkrila sam da ne morate da osećate nelagodnost da bi tretman bio efikasan.”

Ona je objasnila: „Na kineskom, ‘gua’ znači strugati, a ‘sha’ se odnosi na crvene ili ljubičaste mrlje koje se pojavljuju kada se mikro-kapilari ispod kože pokidaju.

(Kurir.rs/M.J)