Kopije parfema u istovetnim pakovanjima kao originali višestruko su jeftinije, ali vrlo lako može da nam se desi da i za falš platimo paprenu cenu.
One mogu da mirišu slično kao originali, ali su ili razblažene ili se sastoje od jeftinijih sastojaka. Za proizvodnju kopija mogu da se koriste štetni sastojci, nekvalitetni alkohol, lako isparljive hemikalije, voda lošeg kvaliteta, aluminijum, arsen, antifriz, a kao posledice korišćenja mogu da se jave razni kožni problemi, poput akni, osipa, očnih infekcija, alergija…
Kako da prepoznamo kopiju parfema?
Većina originala ima celofan i kutiju u kojoj se nalazi parfem. Celofan treba da bude u potpunosti zategnut oko kutije. Na kutiji mora da bude upisano tačno ime parfema, naziv kompanije i lista sastojaka, a pri dnu kutije treba da se nađe i bar-kod.
Ukoliko bočica ima vidljive greške, naprsnuća i ogrebotine, mogli biste da pomislite da je u pitanju lažni parfem. Ona treba da ima iste podatke kao i na pakovanju, naziv brenda, ime mirisa i serijske brojeve.
Proverite izgled poklopca odnosno zatvarača bočice, da li je pravilan, da li ima ukrase i kako su oni urađeni. Na lažnim parfemima zatvaračima se ne posvećuje mnogo pažnje.
Kod novog parfema cevčica kroz koju treba da prođe parfem je prazna. Novi parfem mora da ima „prazan hod“. Potrebno je pritisnuti sprej dva puta kako bi se napunila cevčica i prsnula parfem.
Originalna tečnost parfema treba da bude kristalno čista.
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com
Krstarica