General Milorad Stupar za Informer naglasio je da se trenutno dešavaju napadi na vojnu neutralnost Srbije i da opozicija želi da zaustavi privredni rast bez koga nema ni sistema odbrane.
Predsednik Udruženja ratnih dobrovoljaca 90-99. godine general Milorad Stupar svu svoju energiju, znanje troši da mladost Srbije, a pogotovo njegovi unuci ne budu ratni veterani. Zato je zabrinut zbog remećenja javnog reda i mira u državi Srbiji.
– Pad nadstrešnice na novosadskoj železničkoj stanici i smrt nevinih 15 ljudi koliko god je tragičan i bolan je nažalost samo povod za organizovanje građanskih protesta, uključujući i studentske proteste radi dolaska na vlast bez demokratskih izbora. Sa ciljem, pre svega rušenja vojne neutralnosti države Srbije – naglasio je Stupar i dodao da je naše vojno i državno rukovodstsvo u ovim teškim vremenima izabralo ispravan put vojne neutralnosti i razvoj privrede.
– Belosvetski moćnici ulažu, ne krijući, ogromna finansijska sredstva u političke partije, udruženja, nevladine organizacije i pojedince u cilju usvajanja za svoje interese kvalitetne ljudske i materijalne resurse Srbije za dobrobit svojih naroda i država. U krajnjoj liniji da te sve resurse koriste u eventualnom proksi ratovima da bi građani Srbije ratovali za njih i njihove interese. Naše državno i vojno rukovodstvo u ovim složenim geopolitičkim uslovima i izabralo ispravan put vojne neutralnosti i razvoj privrede koja omogućava izgradnju moćnog i odvraćajućeg sistema odbrane. Međutim, belosvestskim moćnicima to ne odgovara i otuda se prema državi vrši hibridna agresija koje nisu svesni deo naših građana, pogotovo deo naše mladosti. Kako to da deo naših građana, a pogotovo naši najobrazovaniji deo, naša studentska mladost ne prepoznaje globalne geopolitičke promene na svetskoj pozornici. Da li je moguće da se ne vide strahote rata u Ukrajini, Paletini, Siriji? Da li je moguće da se ne prepoznaje da sadašnje i vojno rukovodstvo Srbije u ovim složenim geopolitičkim uslovima gradi i teškom mukom održava vojnu neutralnost i da ovaj put pokušavamo da budemo van svetskih sukoba? Srpskom narodu više ne treba Solunski front ni nova Nedićeva Srbija sa bratoubilačkim ratom između sedam vojski srpskoga naroda – naglasio je Stupar za Informer.
Stupar je istakao da ratni dobrovoljci NATO generala Zdravka Ponoša smatraju dezerterom koji je izbegao u Srbiju iz Hrvatske.
– Da li je moguće da među nama ne možemo raspoznati građane kojima je Srbija jedina država i nemaju drugu alternativu od građana koji imaju drugu mogućnost i dvojno državljanstvo kao što je to Ponoš, Marinika ili Gruhonjić? Da li je moguće da neki građani ne prepoznaju bolesnu opsednutost mlađeg referenta Ponoša sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem? Šta i kako god predsednik uradi Ponoš reaguje svojim objavama i postavljanjem glupih i neutemeljenih teza. Mi ratni dobrovoljci ga smatramo dezerterom. Mlađi referent je kao oficir kada je trebao da brani porodicu i zavičaj dezertirao, pobegao u Srbiju iz svoje matične zemlje Hrvatske. Stranci su ga doveli na vlast. Za načelnika srpske vojske postavio je niko drugi već stranci. To je jedna od najvećih sramota u vekovnoj istoriji srpskog naroda. Ko je referentu Zdravku Ponošu naredio da celokupnu vojnu arhivu preda Hagu? Ili je on to uradio po sopstvenom nahođenju? Da li je moguće da Srbin govori protiv države Hrvatske kao Gruhonjić govori i piše o Srbiji i srpskom narodu? Šta o Mariniki misle ratni dobrovoljci i borci iz Pančeva, gde je ona rođena? Što se ona ne oglasi o dešavanjima u Gazi kada je stručnjak za genocid – upitao je Stupar i naglasio da opozicija čini sve da zaustavi privredni rast bez koga nema ni sistema odbrane.
– Tragedija naroda izazvana padom nadstrešnice na železničkoj stanici u Novom Sadu je samo povod u pokušaju destabilizacije Republike Srbije i njenog daljeg privrednog razvitka. Ne može bez privrede da se gradi sistem odbrane! – zaključuje Stupar.
Postovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook,
Instagram,
Youtube,
Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti na: