Oduvek omiljena među narodom i kolegama, diva srpske estrade spolja blista, ali njen život nije uvek bajka, kako mnogi zamišljaju.
Jedna od najomiljenijih i najuspešnijih pevačica Balkana, Dragana Mirković, iza sebe ima decenije blistave karijere i uspeh o kojem mnogi mogu samo da sanjaju.
Međutim, iako njen život na prvi pogled izgleda kao prava bajka, slava i uspeh doneli su i svoju cenu – zdravstvene probleme s kojima se poslednjih godina hrabro nosi.
Pre nekoliko godina, Dragana je otkrila da joj je štitna žlezda ozbiljno oštećena, što je prinuđuje da do kraja života koristi odgovarajuće lekove.
– Problemi sa štitnom žlezdom nastali su jer sam mnogo toga prećutala. Zaista zna da bude bolno kad osećate knedlu u grlu, kada želite nešto da kažete, a sami sebi ne dozvoljavate. Sve vam je jasno, svi znaju istinu, ali svi ćutimo – otvoreno je podelila Dragana jednom prilikom.
Kako bi obuzdala bolest, osim terapije, Dragana je odlučila da potpuno transformiše svoje životne navike i uvede pozitivne promene u svakodnevicu.
Prema informacijama iz izvora bliskog pevačici, okrenula se prirodnim suplementima koji pomažu u detoksikaciji organizma i značajno podržavaju funkciju štitne žlezde.
– Reč je o prirodnim detoks suplementima koji pomažu telu i poboljšavaju rad štitne žlezde – rekao je izvor za „Alo!” i dodao:
– Dragana je, uz upotrebu suplemenata, promenila i način ishrane, što joj nije predstavljalo problem jer ionako vodi računa o kilaži. Svesna je da je zdrava ishrana najbolja prevencija starenja. Ovaj novi režim ne samo da će pospešiti rad njene štitne žlezde, već će joj doneti i dodatne benefite.
Iako se već sada oseća bolje, Dragana, koja je poznata po tome što izuzetno brine o svom zdravlju, odlučila je da uloži dodatni napor kako bi poboljšala svoje stanje i minimalizovala problem sa štitnom žlezdom.
Problemi sa štitnom žlezdom mogu biti različiti i uključuju stanja kao što su hipotireoza (smanjena aktivnost štitne žlezde), hipertireoza (povećana aktivnost štitne žlezde), Hašimotov tireoiditis (autoimuna bolest koja uzrokuje upalu štitne žlezde) i Gravesova bolest (još jedno autoimuno stanje koje uzrokuje prekomernu proizvodnju hormona štitne žlezde).
Simptomi mogu varirati od umora, dobitka na težini, depresije i problema sa koncentracijom (kod hipotireoze), do gubitka težine, nervoze, nesanice i ubrzanog srčanog ritma (kod hipertireoze). Zdravstveni problemi sa štitnom žlezdom mogu značajno uticati na svakodnevni život, zbog čega je važno brzo prepoznavanje simptoma i odgovarajući tretman.
Izvor: Srbijadanas.rs