Administracija za bezbednost i zdravlje na radu (OSHA) postigla je nagodbu sa Amazonom u vezi sa navodnim opasnim uslovima na radu u deset objekata ove tehnološke kompanije.
Prema uslovima nagodbe, Amazon će platiti kaznu od 145.000 dolara i mora implementirati “ergonomske mere na korporativnom nivou” kako bi smanjio rizik od povreda radnika. OSHA će takođe nastaviti da nadzire objekte tokom naredne dve godine. Sa vladine strane, OSHA povlači devet od svojih deset ergonomskih opomena protiv kompanije.
Ergonomske povrede su takođe poznate kao muskuloskeletni poremećaji. One mogu uključivati istegnuća i naprezanja koja se javljaju na radnom mestu.
Predstavnik Ministarstva rada rekao je za ABC News da je ova nagodba “najveća u svojoj vrsti” i “rešiće sve preostale ergonomske tužbe” protiv Amazona. Međutim, neće uticati na zasebnu istragu u vezi sa navodnim prikrivanjem povreda na radu od strane Amazona, koja je trenutno u toku u Kancelariji američkog tužioca za Južni okrug Njujorka. Amazon je negirao ove optužbe.
Radna snaga Amazona takođe je bila u žiži javnosti ove nedelje, jer su počeli štrajkovi u više objekata u Kaliforniji, Džordžiji, Ilinoisu i Njujorku. Članovi sindikata Teamsters organizovali su ovu akciju, a nekoliko sindikalnih ogranaka je glasalo da preduzmu akciju protiv kompanije.
Teamsters je pozvao Amazon da pregovara o radnim uslovima, platama i benefitima. Lokalni novinari sa Hell Gate-a snimili su snimke sa prvog dana štrajka u Kvinsu, Njujork, pokazujući mirnu liniju protesta koju je prekinula lokalna policija, koja je navodno postavila barikade kako bi omogućila ulazak i izlazak izvođačima iz Amazon distribucijskog centra.
„Ako vaš paket bude kasnio tokom praznika, možete kriviti Amazonovu nezasićenu pohlepu“, rekao je generalni predsednik Teamsters-a, Šon M. O’Brajent, u saopštenju organizacije. „Dali smo Amazonu jasan rok da sedne za pregovarački sto i postupi ispravno prema našim članovima. Oni su to ignorisali.“